Alpine GTA 1986 – 1991

11

V roce 1984, třicet let po představení A310, představuje Alpine model GTA.

Pozvolna se modely pocházející z dílen Alpine přesunuli ze světa Rellye na pole cestovních vozů, z čehož také plyne název modelu GTA-Grand Tourisme Alpine. Cílem pro Renault bylo, vytvořit větší, pohodlnější a silnější auto, které by mohlo změřit své síly s vozy Porsche.

Výzvu se podařilo splnit díky prostornějšímu, modernějšímu a skvěle vybavenému interiéru se čtyřmi komfortními sedadly a s profilem vozu, který byl současně agresivní a proudový.

Alpine GTA se stala pro Porsche opravdovou alternativou, nabízela mnohem zajímavější poměr  cena : výkon : výbava. Na rozdíl od malých Berlinett, GTA nabízelo výborný výhled vzad a také do strany. Bylo to živé auto, které se chlubilo úžasnou ovladatelností, díky které si získalo mnoho budoucích majitelů.

Co se motorsportu týče zúčastnila se GTA od roku 1985 – 1988 Europa Cupu, kde klestila cestu nadcházejícímu monopostu Formule 1. Do sériové výroby se dostala i limitovaná sportovní edice Le Mans s kitem od Danielsona, který posunul hranici výkonu na 210 koní.

41 31 21 51zdroje: renault, wikipedia
fotografie: renault

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>